Jak wybrać skuteczną agencję SEO do pozycjonowania Twojej strony?

W dobie ogromnej konkurencji firmy sięgają po różne formy promocji swoich produktów i usług w sieci. Nie wystarczy już jednak samo posiadanie strony internetowej. By wyróżnić ją spośród setek podobnych witryn, potrzebne są wyjątkowo skuteczne sposoby. Jednym z nich jest pozycjonowanie, mające na celu poprawę widoczności strony w sieci. By wydatki z tym związane nie poszły na marne, warto sięgnąć po pomoc profesjonalnej firmy pozycjonującej. Czym kierować się przy jej wyborze? Podpowiadamy!

Przejrzyj portfolio

Dobra firma pozycjonująca może pochwalić się bogatym portfolio, w którym znajdują się przykłady skutecznie wypozycjonowanych stron mniejszych i większych firm z różnych branż. Często dotychczasowe osiągnięcia prezentowane są przez agencje w formie tak zwanych „case studies”, zawierających opis strategii, dzięki której osiągnięto zamierzony efekt.

Poproś o audyt

Przy wyborze firmy pozycjonującej szczególną uwagę warto zwrócić na te, które swoje działania poprzedzają audytem. Stanowi on niezwykle ważny dla całego procesu pozycjonowania etap, w którym określana jest aktualna kondycja serwisu. Elementy wymagające poprawy są następnie optymalizowane zgodnie z wymogami Google, dzięki czemu witryna może być skutecznie pozycjonowana.

Poznaj strategię

Kolejną ważną kwestią przy wyborze dobrej agencji SEO jest stosowana przez nią strategia marketingowa. Szczególnie przyjrzeć się warto sposobom, w jaki agencja pozyskuje niezbędne do pozycjonowania linki. Wraz z wprowadzeniem algorytmu Pingwin, Google stało się wrażliwe na nieuczciwe praktyki pozycjonujące. Dobrze, jeśli agencja publikuje na zewnętrznych portalach oraz komentuje na tematycznych forach.

Sprawdź warunki umowy

W umowie z agencją widnieje zapis o wielomiesięcznym okresie wypowiedzenia? To dla Ciebie sygnał ostrzegawczy – dobre agencje pozycjonujące oferują swoim klientom podpisanie umów z krótkim okresem wypowiedzenia. Długofalowe wiązanie się z nieskutecznymi pozycjonerami to strata czasu i pieniędzy.

Zapytaj o rozliczenia

Przy wyborze agencji pozycjonującej nie bez znaczenia jest też stosowany przez nią model rozliczeń. Profesjonalni pozycjonerzy o elastycznym podejściu do klienta, oferują zarówno model ryczałtowy, jak i ryczałt połączony z premią za wyniki.

Masz problem z wyborem agencji reklamowej? Zostaw nam swój kontakt, a wybierzemy dla Ciebie idealna agencje SEO!