Zajmujesz się prowadzeniem bloga lub strony na WordPressie? Aktualnie to jedna z najbardziej popularnych platform, pozwalająca rozwijać swoją działalność w sieci. Jednak czy jesteś świadomy tego, w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo witryny,  stworzonej na systemie CMS WordPress?  Jeśli nie, to przychodzimy z pomocą!

Ataki hakerskie na WordWressie – czy da się ich uniknąć

Na początku musimy rozwiać wątpliwości – nie ma jednej, niezawodnej metody na to, aby zapobiec przed atakami hakerskimi, na jakie narażona jest Twoja strona. Jednak możliwe jest takie zabezpieczenie jej, aby była jak najmniej podatna na tego typu problemy.

Odpowiedzią staja się nieskomplikowane metody, które będą chronić Twoją witrynę przed włamaniami.

Bezpieczeństwo strony na WordPressie

Poniżej podpowiadamy Ci, w jaki sposób możesz podnieść bezpieczeństwo swojej strony w systemie WordPress. To tylko kilka prostych wskazówek – ale bardzo skutecznych!

1. Aktualizacja WordPessa
To kwestia, którą musisz wykonywać REGULARNIE! Jest ona istotna głównie ze względu na fakt, że 
nieaktualizowanie WordPressa bardzo obniżą stopień  zabezpieczenia witryny. Dodatkowo sprawia, że strona stanie się dużo bardziej narażona na atak hakerski.

2. Aktualizacja wtyczek i motywów
Miałeś świadomość tego, że przestarzałe wersje wtyczek i motywów mogą znacznie wpłynąć na powodzenie włamania się na Twoją stronę? Od tej pory dbaj o aktualizację tych elementów. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że dołożyłeś starań, aby Twoja strona była odpowiednio chroniona.

3. Pozbywanie się nieużywanych wtyczek oraz motywów
Rzeczy, których nie używasz, musisz się pozbyć! To prosta zasada – nie tylko pomoże Ci wpłynąć na bezpieczeństwo Twojej strony, ale także pozwoli na utrzymanie odpowiedniej struktury witryny.  

Oto nasze 3 rady – pamiętaj jednak, że jest jeszcze kilka elementów, które wpływają na ochronę Twojej witryny na systemie CMS WordPress.  

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu agencji SEO?

Zostaw nam swój kontakt, a wybierzemy dla Ciebie idealna firmę!